V75-dagar

On Track Piraten                                                               Nuncio

V75-DAG, 2019

Januari

2019-01-05 Lördag Bergsåker Försök 3:1

2019-01-12 Lördag Jägersro Försök 4:1

2019-01-19 Lördag Solvalla Försök 5:1

2019-01-26 Lördag Kalmar Försök 1:2

2019-01-27 Söndag Bollnäs

Februari

2019-02-02 Lördag Åby Finaler 1

2019-02-09 Lördag Solvalla V75-Champions

2019-02-16 Lördag Axevalla Försök 2:2

2019-02-23 Lördag Bergsåker Försök 3:2

Mars

2019-03-02 Lördag Halmstad Försök 4:2

2019-03-03 Söndag Eskilstuna

2019-03-09 Lördag Färjestad Försök 5:2

2019-03-16 Lördag Mantorp Försök 6:2

2019-03-23 Lördag Momarken Försök 1:3 Unionskampen

2019-03-30 Lördag Solvalla Finaler 2 Olympiatravet - deltävling 1

2019-03-31 Söndag Boden

April

2019-04-06 Lördag Jägersro Försök 2:3 Olympiatravet - deltävling 2

2019-04-13 Lördag Umåker Försök 3:3 Olympiatravet - deltävling 3

2019-04-18 Torsdag Gävle Påskägget, Lars Axelssons lopp

2019-04-19 Fredag Färjestad Prins Carl Philips Jubileumspokal

2019-04-20 Lördag Klosterskogen

2019-04-21 Söndag Romme Försök 4:3 Olympiatravet - Sista chansen

2019-04-27 Lördag Åby Försök 5:3 Olympiatravet

Maj

2019-05-01 Onsdag Bergsåker

2019-05-04 Lördag Örebro Försök 6:3 Orebro Intn´l

2019-05-11 Lördag Åby Försök 7:3 Pokalloppen

2019-05-12 Söndag Charlottenlund Copenhagen Cup

2019-05-18 Lördag Gävle Försök 1:4 H.K.H. Prins Daniels Lopp

2019-05-25 Lördag Solvalla Finaler 3 Sweden Cup

2019-05-26 Söndag Solvalla Elitloppet

Juni

2019-06-01 Lördag Mantorp Försök 2:4 Ina Scots Ära

2019-06-08 Lördag Östersund Försök 3:4 Jämtlands Stora Pris

2019-06-09 Söndag Bjerke Oslo Grand Prix

2019-06-15 Lördag Boden Försök 4:4 Norrbottens Stora Pris

2019-06-23 Söndag Kalmar Försök 1:5 Kalmarsundspokalen

2019-06-29 Lördag Eskilstuna Finaler 4 E3-finaler

Juli

2019-07-04 Torsdag Halmstad SprinterMästaren

2019-07-06 Lördag Halmstad Försök 2:5

2019-07-07 Söndag Jarlsberg Ulf Thoresens Minne

2019-07-13 Lördag Årjäng Försök 3:5 Årjängs Stora Sprinterlopp

2019-07-20 Lördag Axevalla Försök 4:5 Trippeltravet

2019-07-21 Söndag Axevalla StoChampionatet

2019-07-27 Lördag Hagmyren Försök 5:5 E.J:s Guldsko

2019-07-30 Tisdag Jägersro Hugo Åbergs Memorial

Augusti

2019-08-03 Lördag Rättvik Försök 1:6 Sommartravets final

2019-08-10 Lördag Åby Finaler 5 Åby Stora Pris

2019-08-11 Söndag Dannero Kallblodskriteriet

2019-08-14 Onsdag Solvalla Jubileumspokalen

2019-08-17 Lördag Örebro Försök 2:6 E3-finaler

2019-08-21 Onsdag Jägersro Derbykval

2019-08-22 Torsdag Bjerke

2019-08-23 Fredag Bergsåker

2019-08-24 Lördag Bergsåker Försök 3:6 Sundsvall Open Trot

2019-08-25 Söndag Charlottenlund Danska Derbyt

2019-08-31 Lördag Jägersro Försök 4:6 Birger Bengtssons Minne

September

2019-09-01 Söndag Jägersro Svenskt Travderby

2019-09-07 Lördag Solänget Försök 5:6 Silverörnen

2019-09-08 Söndag Bjerke Klasselöpshelgen

2019-09-14 Lördag Bollnäs Försök 6:6 Bollnäsloppet

2019-09-21 Lördag Färjestad Försök 1:7 Unionstravet

2019-09-28 Lördag Solvalla Finaler 6

2019-09-29 Söndag Solvalla Svenskt Trav-Kriterium

Oktober

2019-10-05 Lördag Skellefteå Försök 2:7 Stig Lindmarks Styrkeprov

2019-10-12 Lördag Åby Försök 3:7 SM

2019-10-19 Lördag Romme Försök 4:7

2019-10-26 Lördag Jägersro Försök 1:8 Müllers Memorial

2019-10-27 Söndag Solvalla Breeders´Crown Semifinaler

November

2019-11-02 Lördag Solvalla Finaler 7 Konung Carl XVI Gustafs Silverhäst

2019-11-09 Lördag Eskilstuna Försök 2:8 Smedträffen

2019-11-10 Söndag Eskilstuna Breeders´Crown Finaler

2019-11-16 Lördag Bjerke Försök 3:8 Axel Jensens Minne

2019-11-23 Lördag Jägersro Försök 4:8 Svensk Uppfödningslöpning

2019-11-30 Lördag Gävle Försök 5:8

December

2019-12-01 Söndag Örebro

2019-12-07 Lördag Åby Försök 5:8 Legolas Minne

2019-12-14 Lördag Bergsåker Försök 6:8

2019-12-21 Lördag Halmstad Försök 1:1

2019-12-23 Måndag Mantorp Uppesittarkväll

2019-12-25 Onsdag Umåker Winter Trot Classic

2019-12-26 Torsdag Solvalla Finaler 8

2019-12-27 Fredag Momarken

2019-12-28 Lördag Romme Försök 2:1 E3-revansch

2019-12-29 Söndag Charlottenlund

2019-12-30 Måndag Bjerke

2019-12-31 Tisdag Axevalla V75 Winter Burst Grand Final

Reservation för eventuella felaktigheter och förändringar.

TÄVLINGSDAGAR MED V75  2020 

Januari

2020-01-11 Lördag Bergsåker 

2020-01-18 Lördag Kalmar 

2020-01-25 Lördag Eskilstuna 

Februari

2020-02-01 Lördag Åby Finaler 

2020-02-08 Lördag Solvalla Champions 

2020-02-15 Lördag Mantorp 

2020-02-22 Lördag Axevalla 

Mars

2020-03-07 Lördag Färjestad 

2020-03-14 Lördag Halmstad 

2020-03-21 Lördag Momarken (Norge) Unionskampen 

2020-03-28 Lördag Solvalla Finaler Deltävling 

April

2020-04-04 Lördag Jägersro Deltävling 

2020-04-09 Torsdag Gävle Skärtorsdagen 

2020-04-10 Fredag Färjestad Prins Carl Philips Jubileumspokal Långfredag 

2020-04-11 Lördag Klosterskogen (Norge) Påskafton 

2020-04-12 Söndag Romme Deltävling Påskdagen 

2020-04-18 Lördag Umåker Sista chansen 

2020-04-25 Lördag Åby Final 

Maj

2020-05-02 Lördag Örebro Orebro Intn´l 

2020-05-09 Lördag Åby Pokalloppen 

2020-05-16 Lördag Mantorp 

2020-05-17 Söndag Charlottenlund (Danmark) Copenhagen Cup 

2020-05-23 Lördag Gävle Prins Daniels lopp 

2020-05-30 Lördag Solvalla Finaler Sweden Cup 

2020-05-31 Söndag Solvalla Elitloppet 

Juni

2020-06-06 Lördag Östersund Jämtlands Stora Pris Nationaldagen 

2020-06-13 Lördag Boden Norrbottens Stora Pris 

2020-06-14 Söndag Bjerke (Norge) Oslo Grand Prix 

2020-06-21 Söndag Kalmar Kalmarsundspokalen 

2020-06-27 Lördag Bergsåker Finaler E3 2140m 

Juli

2020-07-02 Torsdag Halmstad Sprintermästaren 

2020-07-04 Lördag Halmstad StoSprintern 

2020-07-05 Söndag Jarlsberg (Norge) Ulf Thoresen Grand International 

2020-07-11 Lördag Årjäng Årjängs Stora Sprinterlopp 

2020-07-18 Lördag Axevalla Axevallalöpningen 

2020-07-19 Söndag Axevalla StoChampionatet 

2020-07-25 Lördag Bollnäs Bollnäsloppet 

2020-07-28 Tisdag Jägersro Hugo Åbergs Memorial 

Augusti

2020-08-01 Lördag Rättvik Sommartravets final 2

020-08-08 Lördag Åby Finaler Åby Stora Pris 

2020-08-09 Söndag Dannero Svenskt Kallblodskriterium 

2020-08-15 Lördag Romme E3 1640m 

2020-08-19 Onsdag Solvalla Jubileumspokalen 

2020-08-22 Lördag Solänget Silverörnen 

2020-08-25 Tisdag Jägersro Derbykval 

2020-08-29 Lördag Bergsåker Sundsvall Open Trot 

2020-08-30 Söndag Charlottenlund (Danmark) Danskt Trav Derby 

September

2020-09-05 Lördag Jägersro Birger Bengtssons minne

 2020-09-06 Söndag Jägersro Svenskt Travderby 

2020-09-12 Lördag Hagmyren E.J:s Guldsko 

2020-09-13 Söndag Bjerke (Norge) Klasselöpsdagen 

2020-09-19 Lördag Färjestad Unionstravet 

2020-09-26 Lördag Solvalla Finaler 

2020-09-27 Söndag Solvalla Svenskt Trav-Kriterium 

Oktober

2020-10-03 Lördag Skellefteå Stig Lindmarks Styrkeprov 

2020-10-10 Lördag Åby SM-dagen 

2020-10-17 Lördag Gävle 

2020-10-24 Lördag Örebro 

2020-10-25 Söndag Solvalla Breeders' Crown Semifinaler

 2020-10-31 Lördag Jägersro Müllers Memorial 

November

2020-11-07 Lördag Eskilstuna 

2020-11-08 Söndag Eskilstuna Breeders' Crown Finaler 

2020-11-14 Lördag Bjerke (Norge) 

2020-11-21 Lördag Jägersro Svensk Uppfödningslöpning 

2020-11-28 Lördag Solvalla Finaler 

December

2020-12-05 Lördag Åby 

2020-12-12 Lördag Bergsåker 

2020-12-19 Lördag Halmstad 

2020-12-23 Onsdag Mantorp Uppesittarkväll 

2020-12-25 Fredag Umåker Juldagen 

2020-12-26 Lördag Solvalla Finaler Annandag jul

2020-12-27 Söndag Momarken (Norge) 

2020-12-28 Måndag Romme 

2020-12-29 Tisdag XXX (Danmark) 

2020-12-30 Onsdag Bjerke (Norge) 

2020-12-31 Torsdag Axevalla Nyårsafton